III Chrzanowskie Dni Fantastyki

Ponieważ Chrzanów nie leży daleko od Oświęcimia, niewielka ekipa OKFowych fantastów postanowiła wybrać się na III Chrzanowskie Dni Fantastyki.
Sobota była wypchana atrakcjami, blok RPG, blok horroru i grozy oraz blok Gwiezdnych Wojen, do tego stoiska wydawców, na których nie tylko dało się zakupić rzeczy niezbędne dla każdego miłośnika gier planszowych, fabularnych i bitewnych, ale także wypróbować niektóre z nich.

Moja skromna osoba w towarzystwie Aviko, obrała sobie prosty cel – parę prelekcji i wyciągnięcie informacji na temat dodatku do 51. stanu. Po „szybkiej” podróży trzęsącym się składem zawitaliśmy do bram budynku w którym odbywał się konwent. Precyzyjna informacja pozwoliła nam, na półgodziny przed czasem odnaleźć salę w której to mieliśmy spędzić kilka następnych godzin.

Pierwszy na scenę wkroczył Jacek „Darken” Gołębiowski, który zaprezentował nam The Shadows of Yesterday, niebanalny i całkiem oryginalny system RPG z gatunku sword and sorcery. System ten – tak jak jego angielski odpowiednik – jest całkowicie darmowy i będzie można go pobrać niebawem z sieci, a już na dniach Kuźnia Gier zacznie przedsprzedaż wersji papierowej – limitowanej do 250 egzemplarzy.

Kolejną prelekcję przedstawił Rafał Szyma, opisując 10 prostych i bardzo grywalnych pomysłów na sesje, które można zaadaptować do różnych systemów. Świetne pomysły – przy których mistrz gry się wiele nie napracuje – dają gwarancję paru godzin dobrej zabawy graczom.

Na koniec wysłuchaliśmy Ignacego Trzewiczka. Przekazał On Mistrzom Gry garść porad jak zaskoczyć graczy, uatrakcyjnić sesje, polepszyć relacje MG – gracz, a zarazem zrobił reklamę świetnemu Portalowemu produktowi, jakim jest seria almanachów dla mistrzów gry „Graj …”.

Dla mnie głównym celem tego dnia, było zobaczenie mojego najbliższego zakupu, czyli gry Nowa Era – samodzielnego dodatku do 51. stanu. Trzewik po wielu nieprzespanych nocach, w końcu wzmocnił interakcję pomiędzy graczami co zaowocowało całkowitą zmianą taktyki i dodało wiele uroku grze. Teraz możemy nawiązywać współpracę z lokacjami oponenta, lub po prostu mu je niszczyć. W drugim przypadku autor postarał się, aby samo zniszczenie nie było taką banalną rzeczą i gra nie ograniczała się do wybijania się nawzajem. Dodatkowo udało mi się przetestować grę w akcji, dzięki Zachiemu, któremu kolejny raz dziękuję za rozegraną partię, przez która utwierdziłem się w przekonaniu, że warto kupić Nową Erę.
Osoby niewtajemniczone, zapraszam na spotkania klubowe. Jeżeli tylko będę mógł się zjawić, postaram się nauczyć grać w 51. stan, a z czasem jak stanę się posiadaczem dodatku, także w Nową Erę.

Portalowym akcentem kończy się sobotnia wizyta.
„Błyskawiczny” powrót do domu i ponowny wyjazd w niedzielę. Tym razem w towarzystwie Orlika i Lacha. Głównym naszym celem (moim i mości Orlickiego) było zagranie Magickowego Booster Drafta. Dla mnie było to jak uczczenie rocznicy, rozpoczęcia choroby zowiącej się Magic the Gathering. Świetna atmosfera tworzona przez graczy i organizatora Romana Cupka, pozwoliła zająć na miejsca na podium – 2 i 3. Krótki dzień spędzony w Chrzanowie, pozwolił nam wzbogacić się w kolejne karty oraz doświadczenie w grze.

Wypad na trzecią edycję Chrzanowskich Dni Fantastyki, mimo że krótki uważa za udany. Mimo iż skupiłem się głównie na dwóch rzeczach myślę, że każdy znalazłby chociaż coś dla siebie. Mam nadzieję iż za rok także dane mi będzie nawiedzić Chrzanów, a następnym razem postaram się spędzić tam więcej czasu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości www.natchnieni.pl

Jeden komentarz do “III Chrzanowskie Dni Fantastyki

  1. Pingback: Galatea » Archiwa bloga » Kolejne relacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.