Andrzej Pilipiuk na zwieńczenie „Ferii z fantasyką”

Z radością pragniemy poinformować, że 26 lutego 2012, o godzinie 17.00 odbędzie się w Oświęcimskim Centrum Kultury spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, jednym z najpopularniejszych autorów rodzimej fantastyki. To kolejny, po Jacku Piekarze, uznany pisarz fantastyczny, który będzie gościem OKF. Na spotkanie zapraszamy serdecznie nie tylko Klubowiczów, ale wszystkich miłośników dobrej literatury.

Andrzej Pilipiuk – Rocznik 1974. Z wykształcenia archeolog. Z zawodu pisarz. Czołowy autor rodzimej fantastyki, który z podziwu godną regularnością dostarcza czytelnikom powieści i zbiory opowiadań, plasujące się zwykle na szczytach list bestsellerów. Zaczynał w połowie lat 90 – tych krótkim tekstem, w którym po raz pierwszy pojawiła się jedna z najciekawszych kreacji na firmamencie polskiej fantastyki – Jakub Wędrowycz, bimbrownik i egzorcysta amator, któremu autor od tego czasu poświęcił już sześć, cieszących się ogromną popularnością, zbiorów opowiadań.

Poza tym Andrzej Pilipiuk dał się poznać, jako autor niemniej popularnych cyklów, jak „Kuzynki”, „Norweski dziennik” i „Oko Jelenia”, a także licznych opowiadań zamieszczanych w autorskich zbiorach, na łamach pism branżowych i w antologiach. Jeśli doliczyć do tego, pisane pod pseudonimem Tomasz Olszakowski, powieści dla dzieci i młodzieży o Panu Samochodziku (postać stworzona przez Zbigniewa Nienackiego), to dorobek autora zamyka się w imponującej liczbie kilkudziesięciu powieści i kilkuset opowiadań.

Kilkukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, za najlepszą powieść i opowiadanie. Ten najbardziej prestiżowy laur w polskim fandomie otrzymał w 2002 roku za opowiadanie „Kuzynki”.

W wolnych chwilach oddaje się taki pasjom jak numizmatyka, zbieraniem meteorytów, a także stolarstwo i malarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.