Ferie z MtG

W Ferie z Fantastyką nie mogło zabraknąć królowej (a może raczej króla?) gier karcianych, który już od kilku dobrych lat ma swoich klubowych wyznawców.

Pierwszy dzień, który rozpocznie cykl spotkań z fantastyką – mowa o poniedziałku, 16.02.2015 (start o 16:00) – przeznaczony zostanie głównie na gry karciane. Będzie m.in. Veto!, Star Wars LCG, Cytadela, Munchkin, oraz to na co każdy Obieżyświat czeka, czyli turniej Magic: the Gathering w formacie Pauper Classic.

Zasady takie jak zazwyczaj. 3-4 rundy rozegrane w systemie szwajcarskim, każda po 50 minut. Na turnieju nie ma żadnego wpisowego, a jeżeli ktoś potrzebuje/musi użyć proxów, ważne aby były one jasne dla przeciwnika (najlepiej drukowane). Kompletną listę (3000!) kart można znaleźć odwiedzając tę stronę, a listę kart zbanowany można znaleźć na oficjalnej stronie Wizards of the Coast.

Tego dnia, będzie można również nauczyć się grać w najbardziej popularną kolekcjonerską grę karcianą na świecie (oczywiście mowa o MtG), oraz otrzymać talię demonstracyjną. A jeżeli starczy czasu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w obrazkowym quizie.

Drugi przewidziany, magiczny turniej odbędzie się w sobotę,  21.02.2015 (po turnieju Neuroshimy HEX, w okolicach godziny 15-16) w formacie EDH/Commander. Ponieważ tutaj „organizator” nie ma zbyt wielkiego doświadczenia, kwestie ilości rund, czasu ich trwania itp. zostaną przedyskutowane z potencjalnymi uczestnikami. Mimo iż EDH to format wymyślony specjalnie do gry wieloosobowej, turniej sobotni rozegrany zostanie w wariancie jeden na jeden. Tak samo jak w przypadku paupera, na turnieju nie ma żadnego wpisowego.

Trzeci, choć nie do końca pewny, to OKF Cube Draft. Ten przewidziany jest na środę (18.02), kiedy to przedstawiciele klubu wybiorą się do miejskiej biblioteki by uczestniczyć w Festiwalu Gier. Warunek zagrania to przyniesienie własnych koszulek na karty (co najmniej 40 sztuk), oraz bycie jednym z pierwszych 8, którzy się zgłoszą.

Jak może każdemu wiadomo w przypadku dwóch pierwszych turniejów obowiązuje własna talia. Myślę, że jeżeli ktoś niekoniecznie taką posiada, a będzie chciał zagrać, znajdzie się dla niego jakiś zestaw grywalnych, niekoniecznie wojujący świat, kart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.