Klubowy turniej Unmatched

Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza na pierwszy otwarty klubowy turniej w grę Unmatched. Poniżej garść zasad 🙂

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia, co ułatwi nam organizację. Można zgłosić się mailowo: pawellach@gmail.com lub bezpośrednio do Lacha (w ten czy inny sposób ;)) Ilość miejsc ograniczona.

1. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim, a liczba rund (3 lub 4) uzależniona jest od liczby graczy. Pary w pierwszej rundzie dobierane będą losowo, następnie według zajmowanych miejsc.

2. W pierwszej rundzie gracze wybierający po jednym Wojowniku z klubowych zasobów w losowej kolejności. W następnych wybór następuje od najgorszych do najlepszych graczy.

3. Pary losowo zostaną przyporządkowane do stolików, na których znajdować się będą dwie różne mapy – jedną z nich będzie zawsze ta z pudełka Bitwa Legend: Części I. Rzut monetą decyduje, kto wybiera planszę na czas pierwszego pojedynku. Podczas rewanżowej potyczki gramy na drugiej planszy.

4. Każda runda składa się z dwóch potyczek. W pierwszej gramy wybranymi postaciami, w drugiej zamieniamy się nimi. Dwa zwycięstwa oznaczają 2 punkty, a w przypadkach wyniku 1:1 każdy uczestnik dostaje 1 punkt.

5. Jeśli po rozegraniu wszystkich rund nie ma jednoznacznego zwycięzcy sytuacja ma się następująco:

a) jeśli na czołowych miejscach 2 graczy ma tyle samo punktów, gracze winni rozegrać między sobą finałowe spotkanie – chyba, że spotkali się między sobą wcześniej w turnieju i doszło do rozstrzygnięcia 2:0 na czyjąś korzyść.

b) jeśli tyle samo punktów ma więcej niż 2 graczy, patrzymy kto z nich odniósł więcej zwycięstw 2:0 w rozegranych w rundach. Gdy nie wyłoni się zwycięzcy w ten sposób, ale pozostanie 2 patrz punkt a)

c) jeśli nadal nie da się rozstrzygnąć, gracze dzielą się wygraną i nagrodami, ale puchar przechodzi na kolejny turniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.