Wieża została zdobyta

1 maja przyniósł nam udane spotkanie w murach OCK. Natomiast drugomajowe niedzielne popołudnie, okraszone spontanicznym LARP – em, zakończyło się szturmem na zamkową wieżę!

W niedzielne popołudnie mocna reprezentacja Oświęcimskiego Klubu Fantastyki – po sobotnim spotkaniu spędzonym w OCK – ruszyła pod oświęcimski zamek, gdzie odbywał się Jarmark Kasztelański. Na szczęście pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom, a nam nie popsuła zabawy. Kto chciał mógł dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na temat życia w Wiekach Średnich, posłuchać muzyki dawnej, przymierzyć się do łuku, zobaczyć nawet jak się gotowało niegdyś jaja na twardo 🙂

Nic jednak nie było w stanie przyćmić wypadu nad Sołę, który skończył się improwizowanym i spontanicznym LARPem, z pewnością pierwszym od czasu odrodzenia się Oświęcimskiego Klubu Fantastyki, ale mamy nadzieję, że nie ostatnim. Uczestnicy, dzięki pomysłowości i zaangażowaniu naszego kolegi Mirka, mogli zmierzyć się w ten dzień z okrutną nimfą i poczuć klimat dark fantasy. Zabawa była przednia, a jak na akcję całkowicie spontaniczną zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Oby tak dalej!

Na koniec dnia wspięliśmy się na szczyt zamkowej wieży – co dla paru pośród nas było przejawem wielkiego heroizmu – i wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Niechaj duch kasztelana wie, że OKF żyje i zawsze jest skłonny do do dobrej zabawy!

Dzięki dla wszystkich tych, którzy sprawili, że dzień ten zapisze się złotymi zgłoskami w historii Oświęcimskiego Klubu Fantastyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.