„Ferie z fantastyką” – edycja druga

Zbliża się czas zimowych ferii, a wraz z nim kolejna fantastyczna impreza organizowana w Oświęcimskim Centrum Kultury. Mamy nadzieję, że stanie się to już zimową tradycją dla OKF.

Tym razem Oświęcimski Klub Fantastyki i Oświęcimski Klub Anime zapraszają do OCK w dniach 17 – 19 lutego 2012. Z pewnością nie zabraknie atrakcji dla fantastów, ale też miłośników japońskiego komiksu i animacji. Wstęp bezpłatny! (udział w niektórych turniejach gier może wiązać się z niewielkim wpisowym w całości przeznaczonym na nagrody)Plan imprezy ulega cały czas modyfikacji, ale pewne ustalenia już są (prosimy jednak zerkać raz na jakiś czas, czy nie pojawiły się zmiany:

W piątek zapraszamy o 17.00 na wernisaż prac plastycznych i zdjęć osób związanych z Oświęcimskim Klubem Fantastyki i Oświęcimskim Klubem Anime.

W godzinach po południowych odbędzie się LARP. Jeśli ktoś będzie szukał chętnych osób do zagrania w ulubione gry (RPG, bitewne, karciane, planszowe), na pewno znajdzie dobre miejsce i kompanów.

Chętni będą także mogli wziąć udział w turnieju wybranieckim „Veto!” lub nauczyć się grać.

W sobotę ruszamy o 10.00

W tym czasie rozpoczną się zapisy na turnieje Magic: the Gathering (dla chętnych także booster draft) oraz Warhammer Fantasy Battle.

Przez cały dzień będzie można zagrać lub nauczyć się grać w różnego typu gry bitewne, planszowe, karciane, znaleźć osoby chętne do zagrania sesji RPG.

W holu OCK znajdziecie stoiska zaprzyjaźnionych z nami sklepów i wydawnictw, między innymi bielskiego „Gnoma”, katowickiego sklepu „Battletable”, oświęcimskiego „Model – Hita” oraz gliwickiego „Portalu”. Każdy z Was będzie mógł zakupić gry, zobaczyć ich prezentacje, a początkujący m.in. odebrać darmowe talie.

Wszystko wskazuje na to, że towarzyszyć będą nam w ten dzień także reprezentanci grup kostiumowych Star Wars „Polish Garrison” (ciemna strona mocy) oraz „Eagle Base” (jasna). Nie zabraknie prelekcji i pokazów związanych z Gwiezdną Sagą. A chętni będą mogli sprawdzić swą wiedzę w konkursie i wygrać m.in. wejściówki na powracające do kin, zrealizowane w technice 3D, „Mroczne Widmo”!

W ten dzień zachęcimy Was także do udziału w LARP – ie. Mało tego, postaramy się, by nie przeszkadzał w korzystaniu z innych atrakcji.

Do tego przez cały dzień fani mangi i anime będą mogli korzystać z bloku różnego konkursów, prelekcji, zabaw itp. Pewnie nie zabraknie też cosplayu, karaoke i DDR.

Wszystko powinno zakończyć się w okolicach godziny 19.00 – 20.00

W niedzielę ruszamy, jak i w sobotę, o 10.00

Zaraz na początku powinny ruszyć turniej Veto!. Miłośnicy M:tG i L5K też znajdą coś dla siebie.

Cały czas będzie można próbować swych sił w różnego typu fantastycznych grach.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami (między innymi dotyczącego wiedzy o świecie Warhammera).

Przez cały dzień także konkursy, zabawy i prelekcje w bloku dla fanów mangi i anime.

Na zwieńczenie imprezy LARP

Planowane zakończenie 19.00 – 20.00

 

Inicjatywy towarzyszące:

14 lutego, godz 11.00 (OCK) pokaz i nauka gier bitewnych oraz sesje RPG dla dzieci i młodzieży z oświęcimskich szkół

24. 02. (17.15) Klubowy seans kinowy „Star Wars, epizod I: Mroczne Widmo” w 3D – bilet za 14 złotych dla każdego klubowicza

 

Zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.